Druhy masáží » Infrasauna

Infrasauna určena jak pro potící, tak i léčebné kůry. Vhodná i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášející vysokou teplotu v klasické sauně.

Infračervený tepelný systém je v zahraničí nazýván „Domácím lékařem“, vede k velmi účinné detoxikaci organizmu a léčbě našeho těla při teplotě do 60°C. Stává se běžnou součástí terapeutické léčby i v našem zdravotnictví včetně lázeňského prostředí.
 

Všeobecně známé terapeutické účinky

Zvyšuje rozpínavost tkáně. Ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad, snižuje svalové napětí, mírní bolesti a stimuluje krevní oběh. Působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže. Vhodný doplněk pro redukci váhy. Za 30 min. spálí až 600 cal. Součást přípravy sportovců před i po zátěži (testováno na OH v Atlantě). Účinná relaxace a regenerace organismu.
 

Způsob užití

1-2krát týdně jako potící kůra při teplotě 50 - 60°C v délce 30 - 40 min. Potivost je 2krát vyšší než u klasické sauny. Ukončení potící kůry vlažnou vodou ve sprše, nebo vaně. Ideální je kombinace s vodní masáží. Denní použití k prevenci organizmu, přípravě ke sportovní činnosti, léčebné kúře a před klasickou masáží v délce 5 - 15 min. ihned po zapnutí sauny v lehkém oblečení při teplotě do 60° C. Konkrétní léčbu konzultujte se svým lékařem. Nedoporučuje se lidem se silikonovými implantáty.
 

Účinky na imunitní systém

Dr. Paro uvádí, že zvýšení tělesné teploty vede k usmrcení bakterií a virů nebo u některých druhů alespoň k zástavě jejich reprodukčního cyklu. Při infekci organismu dochází současně ke zmnožení leukocitů, odpovědných za likvidaci infekce.

Tohoto efektu můžeme dosáhnout i v infrakabině díky možným rozsahům infračerveného záření. V rámci prevence infekce se doporučuje pobývat v kabině nejprve krátký časový interval při nižší teplotě, pak postupně interval prodlužovat a teplotu zvyšovat. Pokusy z Michiganské university prokazují stimulaci imunitního systému a likvidaci infekce.

Hlavně v počátečním stadiu onemocnění, kdy ještě nejsou choroby plně rozvinuty, se doporučuje včasné prohřívání k likvidaci infekce tepelným efektem. Jsou-li choroby plně rozvinuty, prohřívání se nedoporučuje, hrozí riziko zásahu do termoregulačních tělesných mechanismů.
 

Spalování kalorií a kontrola nadváhy

Infračervený Termální Systém spaluje 600 a více kalorií za 30 minut.
Kalorická ztráta u osoby vážící kolem 75 kilogramů při 30 minutové sportovní zátěži:

  • Maratón: 393
  • Jogging: 300
  • Plavání (kraul): 300
  • Tenis (rychlá hra): 265
     

Infračervený termální systém a krása

Zlepšuje prokrvení kůže což je podmínka pro její krásu. Kůže má nový lesk odstraněním kožních nečistot a odumřelých kožních buněk z důvodu hlubokého čistění nečistot. Nechává kůži měkkou a hebkou.

Zlepšuje elasticitu a napětí kůže.

Zlepšuje akné, ekzémy, psoriasis, popáleniny, poškození kůže (odřeniny, pořezání).
Otevřené rány se lépe hojí se zmenšením velikosti jizvy.

Hluboké prohřátí tkání a následné pocení pomáhá k odstraňování celulitidy. Používání infračervené sauny urychluje jakýkoli program proti celulitidě.
 

Infračervený termální systém a stres

Pomáhá k odstraňování stresu za příjemné teploty.


Kontraindikace

Pokud jste nemocní, konzultujte použití infrasauny se svým lékařem. Pokud používáte jakékoli léky, konzultujte se svým lékařem jakoukoli možnou interakci léku s infračerveným zářením.

Nedoporučuje se zvýšení teploty tělového jádra u lidí s léčbou adrenalinem, systémovým lupus erytematosus anebo skleróze multiplex.

Teplo se nemá používat 48 hodin po akutním poškození kloubního pouzdra, anebo do té doby než dojde k redukci teploty a otoku kloubu. Pokud jsou otoky kloubů chronického charakteru, léčba jakýmkoli zvyšováním teploty nemusí reagovat právě nejlépe. Intenzivní prohřátí je striktně kontraindikováno při infekcích jakéhokoli charakteru a v kterémkoli místě našeho organismu.

Kovový materiál, umělé klouby, kosti a jakékoli jiné chirurgické implantáty obecně odrážejí infračervené paprsky, a proto nejsou tímto systémem zahřívány. Nicméně je doporučena konzultace s lékařem před začátkem používání Infračerveného Termálního Systému. Samozřejmě, pokud by se vyskytly bolesti kdekoli blízko implantátu, okamžitě přerušte používání.

Samozřejmě kontraindikací je jakékoli další používání infrasauny u lidí, u kterých se jejich zdravotní stav zhorší.

Lidé používáním Infračerveného Termálního Systému nepociťují bolest, a pokud ano, je používání kontraindikováno, anebo dočasně nevhodné.

Nepokoušejte se o osobní léčbu jakéhokoli onemocnění pomocí Infračerveného Termálního Systému bez supervize a doporučení vašeho lékaře.
 

Cena za použití infrasauny

Infrasauna k masáži ............................... 20 minut ............................... 100,- Kč

Infrasauna 1 osoba ................................ 40 minut ............................... 150,- Kč

Infrasauna 2 osoby ................................ 40 minut ............................... 230,- Kč